Sosyal Sorumluluk

Faaliyet gösterdiği tüm sektörlerde başarılı çalışmalara imzasını atan Yör Group, topluma karşı görevlerini yerine getirmek adına sosyal sorumluluk projelerini de bu paralelde yürütme bilincindedir.

Bir Yör Group kuruluşu olan Yöryapı'nın kurucusu Şerafettin YÖRÜK'ün topluma mal olmuş duruşu, Yör Group şirketlerinin yönetim stratejilerine rehberlik etmiş ve sosyal sorumluluk konularının misyon, vizyon, kurum değerleri ve operasyonlara entegre edilmesini sağlamıştır.

Yör Group sosyal sorumluluk projeleri i). Eğitimin desteklenmesi, ii). Çevre dostu uygulamalar, iii). Enerji tasarrufu gibi üç çalışma alanı altında toplanmıştır. Her çalışma alanı, belirlenen hedefler ışığında, kendi uzmanlık organizasyonu tarafından, uluslararası normlar uyarınca oluşturulmuş sistem ve süreçle takip edilerek yönetilmektedir.

Yör Group, toplumun ihtiyaçlarına duyarlı kalarak ve insanlığa miras bırakılabilecek anlamlı projeleri destekleyerek bu yöndeki girişimleri sahiplenme gayesi güden ve tüm faaliyetlerinde ulusal ve uluslararası yasal düzenlemelere ve çevre standartlarına uymayı ilke edinerek ülkenin lider grubu olmayı hedeflemektedir.