Hakkımızda

Yöryapı, Yör Group'un inşaat sektöründe faaliyet gösteren bir kuruluşudur.  

Yör Group'un temelleri; 1964 yılında, Şerafettin YÖRÜK ve kardeşlerinin Yörükler Gıda Limited Şirketini kurması ile atıldı. 1979 yılında Susurluk’ta bir mandıranın alımıyla beraber 1984 yılında bir ilke imza atıldı ve Türkiye’nin ilk beyaz peynir fabrikası faaliyete geçirilerek Yörsan A.Ş kuruldu. Gıda sektöründe yapılan bu dev yatırımla gelenekten geleceğe uzanan başarılı faaliyetler devam ederek, günümüzde dünyaya açılmış bir marka değeri ortaya çıkarıldı. 2014 yılına gelindiğinde YÖRSAN, süt ve süt ürünleri sektöründe ilk 3’te, yoğurt grubunda 1. sırada yer alırken Dubai’nin Yatırım Fon Şirketi Abraaj Group’a satıldı. Şimdi ise 50 yıllık bilgi birikimi ve kazanılan güvenle aynı marka değerinin Yöryapı imzasıyla inşaat sektörüne taşınması hedeflenmektedir.

Yöryapı, gıda sektöründe olduğu gibi inşaat sektöründe de yatırımlarını genişleterek devrimsel nitelik kazandıracak ilklere imza atmayı amaçlamış üstün vizyona sahip kurumsal bir firmadır.

Her alanda kendine özgü bir yaklaşım sergileyen Yöryapı, Orta Doğu’nun tarihi mimarisinden Avrupa’nın çağdaş mimarisine, Asya’nın klasik yapılarından Kuzey ve Güney Amerika’nın ilham veren mimarisine kadar tüm dünyada yapılan en iyi projeleri değerlendirmeleri ve profesyonel eğitimlere katılmaları maksadıyla çalışanlarını dünyanın çeşitli ülkelerine gönderen, yenilikleri takip edip geliştiren ve yapılarını bu bağlamda şekillendiren ülke standartlarından farklı özgün bir yapıya sahiptir.

Aynı zamanda Yöryapı, sektörde kendine has duruşuyla marka değerinden taviz vermeyerek doğayla dost teknolojiler kullanmakta ve çevreci projeler üretmektedir. Gerek çalışanlarının gerekse müşterilerinin memnuniyetine birinci derece önem veren, manevi değerlerini koruma gayretine sahip bir firma olarak faaliyetlerine devam etmektedir.